Aktuálně

26.04 2022

Třetí částí výstavy s názvem LABORATORIUM se dostáváme do samého středu nového vědění o vodě. Diana Siswartonová – expertka a propagátorka – ukazuje zcela nový pohled na tento fenomén, neboť přes dvacet let sleduje světové vědecké výzkumy fyzikálních vlastností vody a jejich aplikace. Její vodní LABORATORIUM umisťujeme do nejhlubších podzemních prostor galerie. Bude místem interaktivních her s vodou i prostorem pro edukaci.

Výstava Voda

Lorem ipsum dolor sit amet

Aliquam erat volutpat. Praesent in mauris eu tortor porttitor accumsan. Phasellus et lorem id felis nonummy placerat. Maecenas ipsum velit, consectetuer eu lobortis ut, dictum at dui. Aenean placerat. Nullam sapien sem, ornare ac, nonummy non, lobortis a enim. Phasellus enim erat, vestibulum vel, aliquam a, posuere eu, velit.

photo 1541665418023 ed00d4906319?ixid=Mnw4NTI3MHwwfDF8YWxsfHx8fHx8fHx8MTY1MjcwMTI5NQ&ixlib=rb 1.2

Lorem ipsum dolor sit amet

Aliquam erat volutpat. Praesent in mauris eu tortor porttitor accumsan. Phasellus et lorem id felis nonummy placerat. Maecenas ipsum velit, consectetuer eu lobortis ut, dictum at dui. Aenean placerat. Nullam sapien sem, ornare ac, nonummy non, lobortis a enim. Phasellus enim erat, vestibulum vel, aliquam a, posuere eu, velit.

Praesent dapibus. Phasellus enim erat, vestibulum vel, aliquam a, posuere eu,

photo 1541665418023 ed00d4906319?ixid=Mnw4NTI3MHwwfDF8YWxsfHx8fHx8fHx8MTY1MjcwMTI5NQ&ixlib=rb 1.2

26.04 2022

31. 3.–26. 6. 2022 Kurátorka Jana Petová Vernisáž ve středu 30. března v 17.00.

Druhá část výstavy VODA s názvem AQUARIUM | vernisáž Vernisáž ve středu 30. března v 17.00. | je světelná, site specific instalace, umocňující prožitek vody, jako naší materiální podstaty. Zážitek meditativního ponoru do hlubin přináší uvolnění, osvěžení a hlubokou relaxaci.

Výstava VODA

"Voda padá" po celé Evropě

Nejvyšší vodopád Evropy (a 6. nejvyšší na světě) padá z úctyhodných 860 metrů a najdete ho v Norsku. Jde o Vinnufallet (také Vinnufossen) na říčce Vinnu. Norsko (i celá Skandinávie) má ovšem vodopádů na tisíce, některé dokonce ani nemají jméno. Jména některých se dostala i mezi TOP 10 nejkrásnějších vodopádů světa. Připomeňme alespoň úchvatný Langfossen na řece Vaula v kraji Hordaland, nebo Mardalsfossen, či Vettisfossen na jihozápadě pohoří Jotunheimen.

Vodopády a fjordy Norska

photo 1541665234574 8e72eb7cd028?ixid=Mnw4NTI3MHwwfDF8YWxsfHx8fHx8fHx8MTY1MjcwMTI2Mw&ixlib=rb 1.2

1.04 2022

31. 3.–26. 6. 2022 Kurátor Marcel Holý Vernisáž ve středu 30. března v 17.00.

První otevíraná část výstavy VODA | vernisáž 22.3.2022 18.00 | představuje proměnlivý živel v dílech současných umělců s tematickými „intervencemi“ z našich depozitářů. Navazuje tak na stejnojmennou výstavu Voda / Proměny živlu v českém umění 19. a 20. století, připravenou kurátorkami Lucií Šiklovou ve spolupráci s odbornicí na 19. století Šárkou Leubnerovou pro Galerii Klatovy / Klenová na sklonku roku 2019. Tehdy projekt zastihlo období největších lockdownů a možnost vidět klatovskou výstavu na vlastní oči byla velmi omezená. Téma vodního živlu je nevysychající, přesto dvakrát nevstoupíš do téže řeky. Voda plyne. To platí právě v případě aktuální výstavy, připravované na míru specifického prostoru galerie. Scénář vynechává celé 19. století, letmo se dotkne moderny a umění druhé poloviny 20. století intervencemi ze sbírkového fondu galerie. Jádrem jsou reflexe vodního živlu, vodní materie v současném umění. Záběr je tedy především na díla umělců, pro něž je v tvorbě právě tato substance nějakým způsobem typická, častá, důležitá. Vystavena budou díla z oblasti malby, sochy, fotografie, videoartu, instalace, opomenuta nezůstane ani zvuková a interaktivní složka.

Výstava Voda

Úchvatné přírodní divadlo

Jedinečné přírodní skvosty poskytující nádhernou podívanou tisícům nadšených turistů, nezkrotné vodní živly vířící a burácející v nekonečném koloběhu přírody, ohromí nás svojí sílou, velkolepostí a proměnlivou krásou v průběhu ročních dob.

Vodopády patří k těm nejkrásnějším a nejfotogeničtějším přírodním památkám. Symbolizují sílu, čistotu a životodárnou energii. Burácí a víří v době jarního tání, v létě v době sucha bývají naopak tiché a krotké. Jejich síla se ale mění často i v průběhu denní doby...

looking for art

VYSTAVUJÍCÍ UMĚLCI.

Mariana Alasseur / Jitka Anlaufová / Marie Blabolilová / David Cajthaml / Kurt Gebauer / David Frank / Marie Filippovová / Jolana Havelková / Jan Hísek / Xenia Hoffmeisterová / Veronika Holcová / Eliška Jakubíčková / Martin Janíček / Iva Kolorenčová / Jan Kovářík / Ondřej Maleček / Miloslav Moucha / Petr Pastrňák / Tomáš Polcar / Lada Semecká / Jiří V. Slavíček / Miloš Šejn / Pavel Šmíd / Jakub Špaňhel / Dagmar Šubrtová / Roman Trabura / Jan T. Urant / Markéta Varadiová / Michaela Vélová Maupicová / Vladimír Véla / Jiří Voves / Jindřich Zeithamml INTERVENCE Z DEPOZITÁŘŮ SBÍRKY GBR Václav Cigler, Jiří David, Alén Diviš, František Foltýn, Igor Hlavinka, František Hudeček, Jiří John, Olga Karlíková, Jánuš Kubíček, Alena Kučerová, Josef Lada, Kamil Lhoták, Jiří Mrázek, Pavel Nádvorník, Jaroslava Pešicová, Zdena Strobachová, Václav Špála, Karel Špillar, Jindřich Štyrský, Jiří Toman a ze soukromých sbírek Karel Šlenger a Jaroslav Panuška